Масові ракетні обстріли енергетичної інфраструктури України спричинили серйозні проблеми із електропостачанням як для бізнесу, що продовжує працювати у часи війни, так і для побутових споживачів. За даними Уряду, станом на листопад зруйновано близько 40% українських електростанцій.
У складній ситуації опинилися також об’єкти відновлюваної енергетики – від початку війни зруйнованими або окупованими є близько 30% потужностей сонячної генерації, близько 90% – вітрової.
Усе це призвело до дефіциту електроенергії, що супроводжується плановими відключеннями електрики та закликами до українців якомога більше економити. Під питанням також робота великої кількості об’єктів бюджетної сфери (школи, садочки, лікарні, центри надання адміністративних послуг тощо).
Поки держава вирішує питання ремонтів пошкодженої енергетичної інфраструктури, органи місцевого самоврядування та бізнес уже зараз можуть шукати й впроваджувати оперативні рішення щодо власного енергозабезпечення. Однією із доступних опцій є встановлення автономних електростанцій, тобто комплексного обладнання сонячної енергетики із системою накопичення енергії переважно для власних потреб об’єктів.
Більше про відновлення та будівництво автономних СЕС поговоримо на вебінарі «Компенсації збитків за пошкодження об’єктів ВДЕ».
Основні питання:
- Стан справ у сфері сонячної енергетики України станом на листопад 2022 року.
- Варіанти підтримки об’єктів ВДЕ, що були пошкоджені – досвід інших країн.
- Поради для тих хто встановлює об’єкти ВДЕ: страхування, фонди компенсації, особливості монтажу тощо.
Спікери:
- Артем Семенишин, виконавчий директор «Асоціації сонячної енергетики України»;
- Ольга Савченко, голова правового комітету «Асоціації сонячної енергетики України».
Модератор:
Дмитро Сакалюк, експерт ГО «Екоклуб» і коаліції «Енергетичний перехід»
Дата проведення: 9 листопада о 14:00.
Реєстрація за посиланням.
Захід буде корисним: представникам органів місцевого самоврядування, комунальних установ та закладів, державних підприємств, представникам центральних органів влади, експертам у галузі енергетики та клімату та журналістам.
Тривалість вебінару – 1.30 год.
Контакти для додаткової інформації: Наталія Литвин, [email protected], тел. +380989256472.
Вебінар відбудеться у межах проєкту “Адвокація механізмів підтримки ВДЕ-генерації в умовах війни” за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ та “Формування структурних змін у вугільних регіонах України”, що реалізується у співпраці із DRA e.V. та за підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини.