27 вересня за ініціативою Верховної Ради України та Лабораторії інноваційного розвитку Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні пройде унікальний вебінар про естонський досвід стратегічного форсайту у держсекторі та погляд міжнародних організацій.
Форсайт ( англ. “foresight” — погляд у майбутнє) або ж прогнозування у політичному процесі та стратегічному плануванні — це те, чим давно та активно користуються уряди багатьох розвинених держав.
Досвід країн, які запровадили системну роботу з форсайтом у публічному секторі, засвідчив, що такий метод державного управління є ефективним, сучасним й підвищує якість політичних рішень. А в останні роки публічний сектор України також виявляє інтерес до застосування форсайту.
Саме тому, за ініціативою Верховної Ради України та Лабораторії інноваційного розвитку Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні започатковано серію заходів для вивчення міжнародного досвіду використання стратегічного форсайту та обговорення можливостей використання цього методу в Україні.
На першому вебінарі учасники/ці вже познайомилися з досвідом Великої Британії та Північної Ірландії щодо практик роботи з майбутнім та ролі парламенту у формуванні спроможностей стратегічного форсайту в державному секторі. Переглянути запис цього вебінару можна тут.
А вже на наступному вебінарі 27 вересня учасники/ці дізнаються про досвід роботи з форсайтами та почують практичні рекомендації від міжнародних практиків.
Спікери/ки вебінару:
- Пірет Тонуріст, керівниця напрямку “Випереджувальне врядування” Обсерваторії інновацій в публічному секторі, ОЕСР:
“Підходи та фактори успіху побудови стратегічного управління в державному секторі: погляд ОЕСР” - Теа ДАНІЛОВ, керівниця “Центру з форсайту”, Парламент Естонії:
“Практичний кейс форсайту Естонського Парламенту: процес, методи і результат” - Джон СВІНІ, практик форсайту, співредактор журналу “World Futures Review”:
“Фактори успіху для форсайт процесу: приклади та рекомендації для України”.
Модератори:
- Олексій Жмеренецький, народний депутат України
- Євген Килимник, керівник стратегічних досліджень, Лабораторія інноваційного розвитку ПРООН Україна
Мета вебінарів:
- Ознайомитися з практиками роботи з майбутнім (форсайт) в парламентах та урядових структурах різних країн;
- Розглянути реальні приклади форсайт-процесів та обговорити методологічні й організаційні підходи;
- Проаналізувати пріоритетні методи форсайту для державного сектору України;
- Закласти в публічному секторі підвалини для форсайт спільноти.
Для кого:
- Народні депутати/ки України, зацікавлені в політиці майбутнього;
- Працівники/ці Апарату Верховної Ради України, які займаються питаннями стратегічного аналізу та досліджень;
- Представники/ці центральних органів виконавчої влади, які займаються питаннями стратегічного аналізу, розробки стратегій та державної політики;
- Представники/ці аналітичних організацій, експерти/ки та дослідники/ці майбутнього.
Коли: 27 вересня 2021
Час: 16:00-18:00
Реєстрація: https://bit.ly/vru_future2
Реєстрація на захід відкрита до 27 вересня 2021 року о 12.00.
Подія у facebook.
Серія заходів із вивчення міжнародного досвіду використання стратегічного форсайту стане першим етапом на шляху розвитку спроможностей роботи з майбутнім та формування політики майбутнього в публічному секторі України.