Вебінар «Як віднайти та розповісти історію вашої місцевості? Складаємо екскурсійні маршрути разом»

Початок: 12.06.2021 о 11:00
Закінчення: 12.06.2021 о 12:30
Адреса:

ГО “Вектор прав людини” E-mail: [email protected]

Завершено

announcement-12.06.21
Вебінар «Як віднайти та розповісти історію вашої місцевості? Складаємо екскурсійні маршрути разом»

Запрошуємо на вебінар «Як віднайти та розповісти історію вашої місцевості? Складаємо екскурсійні маршрути разом», що відбудеться 12 червня 2021 року о 11.00 год. Цей вебінар є частиною серії онлайнових заходів, присвячених історії та сучасному стану прав людини та руху за рівноправ’я як у світі загалом, так і в Грузії та Україні зокрема. Мова заходу – українська. Тривалість – 90 хвилин.

До участі запрошуються представники/ці громадських організацій та ініціатив, працівники/ці музеїв та інших закладів культури, історики/ині, ЗМІ, представники/ці освіти, студенти/ки та всі, хто цікавиться темою прав людини та історії.

Спікер вебінаруСтаніслав Клосовський, співзасновник та координатор Музейно-культурного центру «На Унтервалю», співзасновник та менеджер культурних проєктів ГО «Простір вільних ініціатив».

Своїм натхненням Станіслав запалив серця багатьох. Адже локальна волонтерська команда не тільки зберігає предмети спадщини, але насамперед завдяки їм зберігає та транслює живу історію, творить сучасний культурний контекст у громаді. Завдяки спільним зусиллям тут створено Музейно-культурний центр «На Унтервалю», реставруються пам’ятки і промоціюється культурне різноманіття. Громада приймає на пізнавальні екскурсії шукачів власної історії зі всієї України і багато зарубіжних країн, адже історія цієї місцевості дуже насичена і переплетена з багатьма світовими подіями. Більше про приклад Підгайчиків дивіться у сюжеті. Станіслав ділиться своїм досвідом з освітянами, культурними менеджерами та представниками громадського сектору з локальних громад, допомагає іншим громадам поєднати багатогранну історію з сучасним контекстом, тож запрошуємо і вас!

Під час вебінару на реальних прикладах українських громад говоритимемо про:

  • основи складання екскурсійних та пізнавальних маршрутів;
  • як екскурсії можуть стати просвітницьким інструментом у сфері прав людини;
  • як аналізувати публічні простори та ландшафти;
  • живі історії – як інструмент промоції спадщини;
  • які візуальні маркери розповідають в громаді про права людини;
  • кейси локальних музеїв, що в своїй філософії промоціюють права людини;
  • як картувати екскурсійні просвітницькі маршрути.

Модератор вебінару – Назарій Боярський, член правління ГО «Вектор прав людини» (Україна), член тренерського пулу Молодіжного департаменту Ради Європи, незалежний експерт Мережі з громадянської освіти у Східній Європі (EENCE).

Учасники/ці вебінару матимуть можливість:

  • ставити запитання, спілкуватись зі спікером під час вебінару;
  • отримати електронний сертифікат про участь у вебінарі;
  • взяти участь у конкурсі міні-досліджень на тему представництва прав людини у вашому населеному пункті та отримати фінансову підтримку для реалізації ініціатив.

Будь ласка, зареєструйтесь для участі у вебінарі до 11 червня за посиланням. Під час реєстрації важливо вказати електронну скриньку, до якої у вас є особистий доступ ― саме туди буде надіслано всю інформацію. Посилання для входу у вебінарну кімнату буде надіслано після реєстрації. Під час вебінару важливо мати доступ до швидкісного інтернету. Усі учасники/ці отримають сертифікати про участь.

І вже зараз ви можете долучитись до конкурсу зі створення інтерактивних маршрутів «Права людини та де їх шукати»! Більше інформації за посиланням.

Запрошуємо долучитись до Facebook-події: тут.

З додаткових питань звертайтесь, будь ласка, на електронну пошту: [email protected].

Вебінар проводить ГО «Вектор прав людини» (Україна) у партнерстві з ГО «Світ толерантності» (Грузія) та ГО «Простір вільних ініціатив» (Україна) в межах проекту «У пошуках прав людини» за підтримки Фундації Будинків прав людини та фінансової підтримки Європейського Союзу.