Часто людина приймає свої рішення, базуючись на емоціях. Інколи ми навіть не помічаємо той момент, коли рішення вже прийнято та переходить в стадію реалізації. Тобто механізм прийняття рішень часто такий, що подумки ми просто шукаємо аргументи для виправдання уже прийнятого на емоціях рішення.
Такі основи психології людини знайомі всім тим, хто працює з піаром та рекламою. В тому числі, ці знання використовуються під час просування політичних партій та їхніх членів. За таких умов передвиборча гонка перетворюється не на свідоме представлення передвиборчих програм для порівняння фактів та надання даних для перевірки діяльності тої чи іншої політичної фігури, а на змагання у гаслах, які емоційно ілюструють шлях до вирішення найважливіших проблем, та у вправних промовах, які дозволяють вплинути на емоції людини.
За таких обставин відповідальність за протидію політичним маніпуляціям лягає на плечі самого виборця, адже він чи вона мають аналізувати інформацію свідомо і об’єктивно.
Модераторр: Олександра Гліжинська, виконавча директорка Інституту Республіка, співзасновниця ВІ “Активна Громада”.
Спікер: Людмила Черненко, очільниця екозахисної ініціативи Ecofriendly Ukraine, бізнес-тренер, психолог.
Під час вебінару “Як виборцю уникнути впливів інформаційної маніпуляції під час виборів 2020” поговоримо про:
- як протистояти неконструктивному впливу та захистити себе від імпульсивних рішень, щоби залишитися потім задоволеними своїм рішенням за зробленим вибором;
- раціональне та емоційне сприйняття інформації;
- слова-емоційні гачки, відповіді на псевдо-питання та інші інструменти впливу;
- контроль власного емоційного стану у момент аналізу ситуації та прийняття рішення.
Дата: 23 вересня
Час: 16:00-17:30
Реєстрація за посиланням.
Довідка. Клуби Активної Громади – діалог з громадянами про політичні реформи, відбуваються в рамках проекту «Право вибору», що підтримується Національним Демократичним Інститутом (NDI) за фінансування наданим Агентством США з Міжнародного Розвитку.
Примітка. Місія «Активної Громади»: досягти добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка». Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.