У всіх війнах поперед війська йдуть поети і музиканти. Іноді трапляється так, що воїни є одночасно й поетами. Історії різні – часом поети йдуть у військо, а трапляється, що військові вперше в житті беруться за ручку (чи то пак, клавіатуру смартфону), аби вилити пережите у поетичних рядках.
10 липня о 19:00 у центрі Києва ті, хто буває на передовій, читатимуть свої вірші. Хтось із них воював, хтось зупиняв кровотечі, хтось споряджав бійців, а хтось – сповіщав і висвітлював. А головне, всі вони змогли вдихнути масиви своїх переживань – у творчість.
Національний Музей Революції Гідності вже другий рік поспіль організовує читання “Поезія з війни”. Цьогоріч вони відбудуться у виставково-освітньому просторі просто неба “М³: Майдан. Меморіал. Музей” (Куб), розташованому за адресою алея Героїв Небесної Сотні, 3–5 на місці будівництва Музею Свободи – Музею Майдану.
Свої тексти читатимуть:
- Олена Герасим’юк, письменниця, авторка книжок “Глухота”, “Розстрільний Календар”, “Тюремна Пісня”, громадська активістка, доброволиця медичного батальйону “Госпітальєри” УДА;
- Ія Ківа, поетка, перекладачка, журналістка, членкиня Pen Ukraine, переселенка з Донбасу, авторка поетичних збірок “Подальше от рая” і “Перша сторінка зими”;
- Андрій Кириченко, майор ЗСУ, учасник війни на сході, поет, член НСПУ, автор поетичної збірки “От така війна”;
- Назар Розлуцький, поет, учасник російсько-української війни, автор книги “Нотатник мобілізованого”.
Українська поезія війни має свою історію – від балад і дум, козацьких пісень, пісень стрілецьких і повстанських до текстів війни сучасної. Адже на кожну війну припадає відповідна кількість віршів та пісень.
Яка вона, поезія сучасної війни? Приходьте, і дізнаєтеся!
Модерує поетичний вечір Северин Наливайко – працівник Національного музею Революції Гідності, журналіст.
Вхід вільний. Але необхідно обов’язково зареєструватися, щоб організатори могли безпечно й комфортно розмістити відвідувачів.
Слідкуйте за наближенням події в мережі Facebook.
Плануючи візит до нас, пам’ятайте, що слід дотримуватися правил, які допоможуть зберегти наше з вами здоров’я! Отже:
- Необхідно вдягнути захисну маску, що закриває ніс і рот.
- Дотримуватися дистанції у 1,5 метри.
- Перед відвідуванням простору пройти температурний скринінг. Особам, в яких виявлено температуру тіла понад 37,2°С або ознаки респіраторних захворювань, відвідування заборонено.
Куб – так називають наш вуличний виставково-освітній простір “М³: Майдан. Меморіал. Музей” на місці будівництва Музею Майдану.
Маємо гарну новину – у теплий сезон працюємо не лише у форматі галереї, а й відкритої платформи для зустрічей, презентацій та ініціатив! Тепер відвідувачі самі зможуть проводити власні івенти на нашій платформі. З умовами подачі заявок ознайомтеся за посиланням.