Що робити з музейними експонатами, які містять символіку, що підпадає під дію «законів про декомунізацію»? Як уникнути заміни однієї пропаганди на іншу, якою має бути суспільна функція музею в наш час? Як вплинуть «закони про декомунізацію» на формування і збереження музейних фондів? Що доцільніше – прибирати експонати з вітрин чи намагатися їх «розговорити»? Як має змінитися система підготовки музейних кадрів та система управління музеями, аби відбулася справжня, а не позірна декомунізація?
Центр урбаністичних студій Національного університету «Києво-Могилянська академія» спільно з Мистецьким напрямком Українського кризового медіа-центру запрошують музейних працівників, викладачів курсів музеєзнавства, студентів-істориків, культурологів та всіх, хто цікавиться станом справ в українських музеях, на дискусію з питань декомунізації.
Дві попередні дискусії на тему декомунізації присвятили питанням міської топоніміки (перейменування вулиць у Києві) та монументальному мистецтву радянської доби (https://www.youtube.com/watch?v=MMdSI3U9240).
Учасники дискусії:
- Василь Рожко – начальник Управління музейної справи та культурних цінностей Міністерства культури України;
- Леся Гасиджак – редакторка веб-порталу «Музейний простір», Начальник Інформаційно-аналітичного відділу ГО «Український центр розвитку музейної справи»;
- Анастасія Чередниченко – головна редакторка журналу «Музейний простір»;
- Леонід Марущак – куратор Мистецького напрямку Українського кризового медіа-центру;
- Анастасія Гайдукевич – начальник Відділу музейної справи Українського інституту національної пам’яті;
- Оксана Баршинова – мистецтвознавець, Завідуюча Відділу мистецтва ХХ – початку ХХІ ст. Національного художнього музею України;
- Модератор: Владислава Осьмак, керівник Центру урбаністичних студій Національного університету «Києво-Могилянська академія».
Контактна особа Владислава Осьмак, керівник Центру урбаністичних студій Національного університету «Києво-Могилянська академія», [email protected].