У п’ятницю, 24 січня, відбудеться вебінар «Моніторинг об’єктів відновлення на доступність: що варто знати журналістам». Його організовує Агенція медійного росту “Або” у межах Abo Recovery Tracker School.
Вебінар є відкритою студією як для учасників Школи з локальних редакцій, так і для всіх, хто хоче розібратись, як коректно відстежувати врахування норм доступності при підготовці матеріалів про відбудову.
Чому це важливо
Частина громад вже активно впроваджує проєкти відновлення після руйнувань.
1716+ проєктів відбудови вже зареєстровано в Цифровій екосистемі для підзвітного управління відновленням DREAM. Втім при відбудові не завжди враховано ключові принципи безбар’єрності. Цей тренінг допоможе:
- розібратися в основах інклюзивного підходу до відновлення;
- навчитися правильно моніторити об’єкти на доступність;
- отримати практичні інструменти для висвітлення теми доступності у медіа.
Як взяти участь
Щоб взяти участь, зареєструйтеь за посиланням. На вказану пошту організатори надішлють посилання на зустріч. Тренінг відбудеться онлайн, 24 січня, о 17:00.
Хто навчатиме
Вебінар проведуть ментори Abo Recovery Tracker School, співтворці Big Recovery Portal – онлайн-платформи, яка збирає базу проєктів відбудови, аналітику відповідних публічних видатків та залучає мешканців громад до моніторингу.
- Гнат Забродський — співзасновник ГО Технології прогресу, юрист із 12+ років досвіду, фахівець з інституційного розвитку. Працював старшим консультантом на проєктах, що реалізовувалися в рамках співпраці із EBRD, Kyiv School of Economics, USAID. Очолював ДУ «Офіс з просування експорту».
- Максим Гамулець – експерт ГО Технології прогресу, співрозробник ризик-методології BRP, юрист з 6+ років експертизи, координує діяльність громадських організацій, що ведуть моніторинг окремих обʼєктів в рамках BRP.
«Abo Recovery Tracker School — це проєкт, що органічно поєднує навчання та підтримку журналістів локальних медіа, які прагнуть ефективно моніторити процеси відбудови у своїх громадах. У листопаді ми провели офлайн-кампус, за підсумками якого 6 редакцій отримали стипендії на створення спецпроєктів про відновлення своїх громад. Програму вебінарів формуємо з огляду на запити учасників проєкту», – пояснює Марія Оринчак, керівниця напрямку Research and Development Агенції медійного росту “Або”.
Проєкт втілюється за підтримки Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.