Через повномасштабне вторгнення Росії в Україну частина українців та українок були змушені покинути своє місце проживання та шукати захисту в безпечніших регіонах в Україні чи за кордоном. Багато з них вже понад рік живуть у нових громадах. За цей час вони почали адаптуватися до нових умов життя – інтегруватися в громади, шукати постійну роботу, житло тощо. Вони також обмірковують плани на майбутнє, вирішують, чи повернуться у попереднє місце проживання, чи залишаться у новому. Наприклад, за даними moveGLOBAL e.V. приблизно половина тих, хто знайшов притулок у Німеччині, відвідують курси німецької мови та беруть активну участь у житті суспільства. Чверть тих, хто зараз перебуває в цій країні, мають намір залишитися там назавжди. В Україні за результатами опитування СГ «Рейтинг» станом на червень 2023 року 19% внутрішньо переміщених осіб планують залишитися в тих громадах, де вони мешкають наразі. Це актуалізує потребу у довгострокових стратегіях інтеграції переселенців та переселенок у нові громади, забезпеченні їх участі у прийнятті муніципальних рішень.
Створення таких комплексних довгострокових стратегій вимагає детального аналізу потреб та залучення переселенок та переселенців до прийняття рішень шляхом регулярних консультацій з ними. Громади в Україні та муніципалітети Німеччини впроваджують партисипативні практики, зокрема, консультативно-дорадчі органи переміщених осіб (Україна) та консультативні ради для мігрантів (Німеччина). Під час другого заходу ми обговоримо місцевий досвід України та Німеччини у розробці довготривалих стратегій участі та інтеграції переміщених осіб.
Ми прагнемо посилити зв’язки між муніципалітетами та громадянським суспільством України й Німеччини та організувати обмін досвідом реагування на потреби у невідкладній гуманітарній допомозі. Захід буде присвячено таким питанням:
- Як розробляються довгострокові стратегії підтримки та інтеграції переміщених осіб?
- Які ефективні практики щодо залучення переміщених осіб вже існують у Німеччині та Україні?
- Яка роль діаспори в налагодженні зв’язків між громадами та інтеграції переміщених осіб?
Середа, 20 вересня 2023 (15:00-16:30 за Берліном | 16:00-17:30 за Києвом)
Подія відбудеться онлайн на платформі Zoom. Щоби взяти участь та мати змогу приєднатися до дискусії, будь ласка, зареєструйтесь за посиланням.
Захід буде супроводжуватись синхронним перекладом українською, німецькою та англійською мовами.
Воркшоп відбудеться в межах серії онлайн-заходів на тему «Посилення участі переселенців та мігрантів у прийнятті рішень громадами щодо надання невідкладної гуманітарної допомоги та інтеграції», які організовують Німецька асоціація мігрантських організацій – moveGLOBAL e.V. та український аналітичний центр Cedos. Заходи відбуватимуться в рамках програми Cross Culture Synergy, що фінансується Інститутом зовнішніх культурних відносин (IFA).