З 31 січня по 4 лютого Фонд “Шлях до дому” запрошує взяти участь у серії з п’яти вебінарів на загальну тему «Підтримка самореалізації вразливої сільської молоді у суспільстві та в агробізнесі», щоб поділитися можливостями власного підходу, досвідом, уроками та практиками.
Як допомогти молоді соціально вразливих категорій у здобутті ними професії, бізнес-навичок, та, водночас, у становленні особистості, щоб вони надалі соціалізувалися та включалися у розвиток сільських громад?
Саме такий проект реалізувала команда Благодійного фонду «Шлях до Дому» на Одещині, на базі власного соціального підприємства. 55 випускників навчального табору отримали компетенції, допомогу менторів, а також впевненість у собі та перспективу успішності в аграрній сфері та у житті в цілому.
Заходи будуть особливо цікаві для представників неурядових організацій, центрів соціальних служб та структур у справах сім’ї, дітей та молоді, закладів профтехосвіти, соціально відповідальних підприємств, фахівців з профорієнтації та молодіжної роботи.
Фонд «Шлях до Дому» більше 20 років успішно працює з вразливими дітьми та молоддю, сотні з них отримують комплексні соціальні, освітні та інші послуги на базі семи центрів.
Для участі заповніть коротку форму реєстрації тут.
Після реєстрації ви отримаєте посилання на вебінари (однакове для всіх п’яти) на електронну пошту.
Вебінари відбудуться у Zoom за такою програмою:
- Вебінар 1. 31 січня, пнд, 15.00-16.00. Тема: «Проект «Сучасний агробізнес Одещини на зустріч молоді»: загальний огляд». Чому і як розпочався проект. Цілі, компоненти програми навчання та підтримки. Соціальне підприємство як база проекту. Модель міжсекторної взаємодії в межах проекту. Відгуки партнерів.
- Вебінар 2. 1 лютого, вт, 15.00-16.00. Тема: «Менторство як ефективний підхід до розвитку». Багатокомпонентний підхід. Мета та завдання, значення та напрями наставництва. Створення умов для навчання та супроводу молоді у складних життєвих обставинах. Підготовка менторів для молоді.
- Вебінар 3. 2 лютого, ср, 15.00-16.00. Тема: «Соціально-психологічний компонент програми». Що таке soft skills (м’які навички), їх значення для підлітка. Модель професійних компетенцій. Правила та індивідуальний план розвитку soft skills. Налагодження конструктивної атмосфери у групі. Розкриття потенціалу особистості, мотивації студента, згуртування, комунікація. Роль розвиваючого дозвілля та спорту.
- Вебінар 4. 3 лютого, чт, 15.00-16.00. Тема: «Як зробити з випускника інтернату агропідприємця?». Бізнес-курс в межах проекту. Дуальний формат навчання. Екскурсії на успішні агропідприємства. Розробка та захист бізнес-проектів студентів. Плани на майбутнє.
- Вебінар 5. 4 лютого, пт, 15.00-16.00. Тема: «Результати проекту та перспективи». Успіхи та виклики. Подальша підтримка випускників та реалізація бізнес-ідей. Можливості реплікації та масштабування проекту. Відгуки від випускників та партнерів проекту.
Ведучі: Тетяна Пилипенко – керівниця проекту, Оріна Осіпова – психологиня, тренерка з наставництва, Віталій Білан – ментор проекту, Руслан Сусол – проф. ОДАУ, консультант проекту, Анна Трепалюк – PR-менеджер проекту, Дмитро Пойда – старший вихователь.
На вебінарах будуть представлені відеоматеріали, презентації та відгуки учасників та партнерів.
Якщо є запитання, звертайтесь до Анни Трепалюк, тел. (097) 481 1727, e-mail: [email protected]
Діяльність стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics International.