Українська спільнота практики театру пригноблених запускає освітні заходи, на яких можна отримати практичні знання щодо застосування окремих технік театру пригноблених у роботі з конкретною темою або групою, обговорити нюанси та обмінятися досвідом. Заходи відкриті як для практикинь/ків методики, так і для тих, хто зацікавлений у вивченні такого досвіду для конкретної групи чи теми. Реєстрація за посиланням триває до 20 грудня включно. Умова участі – донат 200 грн для розвитку навчання методиці ТП в Україні.
“Інклюзія – це насамперед про “ми”, коли ти багато думаєш про ту людину, що поряд з тобою. Як зробити майстерню такою, щоби у неї був час та простір комфортно висловитися про свою вразливість та страхи. Я хочу, щоби ця подія зробила свій внесок у створення ще більшої кількості таких просторів, де всі на рівних, де всі передусім люди, яких єднають спільні потреби, інтереси та цінності”, – каже голова ГО “Театр змін” Яна Салахова.
21 грудня о 18.30 запрошуємо на онлайн подію – перегляд та практичний аналіз розробки та ведення форум-вистави “Мій дім”, яка була створена випускницею 1го набору ШТП Тамарою Наук спільно з Яною Салаховою, головою ГО Театр змін на базі інклюзивної театральної студії Благодійного товариства Джерела за підтримки Українського культурного фонду. Вистава піднімає питання потреби у підтриманому проживанні в Україні, щоби люди з інтелектуальними порушеннями мали змогу проживати у власному помешканні та бути включеними у соціум.
Під час заходу ви зможете:
- переглянути відео-версію вистави;
- дізнатися про план ведення майстерні, на якій створювалася вистава;
- особливості роботи з групою з людьми з інтелектуальними порушеннями;
- застосування техніки театру-газети під час створення вистави;
- особливості ведення форуму та відкриття та результати 5 показів.
“Мистецтво має бути доступним для всіх людей, зокрема і форум-театр. Це про рівні культурні права. Для цього потрібно докласти певних зусиль практикам та практикиням ТП, щоб адаптувати можливості методик для того щоб залучати людей з інвалідністю з інтелектуальними порушеннями до майстерень та співтворчості”, – говорить Тамара Наук.