Human Library чи Жива Бібліотека – формат зустрічей з “живими книгами”, які говорять відкрито про себе і про те, що робить їх особливими, цим вони допомагають іншим “читачам” позбутися стереотипів та стигм, нав’язаних суспільством. Ми знову нагадаємо суспільству, що всі люди – різні, проте – рівні. Кожна людина – це унікальна життєва історія.
Наші “книги”: мандрівник зі стажем 40 країн +, циркач, ревіталізатор (людина, що займається відновленням міського простору), екоревізор, дівчина B-girl (дівчина, що танцює брекінг), трейсер, тату-майстер
Перелік “живих” книг може змінюватись та доповнюватись. Однак дехто з кних уже достеменно знає про, що хоче поговорити з “читачем”:
- Екоревізор
Девушка которая пришла к экосознательности и стремится к образу жизни в стиле zero waste. (потребление без отходов). За пару месяцев узнала максимум о возможностях переработки отходов, сменила свой образ а теперь стремиться изменять окружение.
Сейчас же Лиза по праву может считаться ревизором в этой сфере
- мандрівник зі стажем 40 країн +
Юрист-международник, но в душе – путешественник. “Ну значит, был в 40 странах. Был задержан ФСБ в Калиниграде, арестован полицией в Башкортостане, тусил в ПМР. Ездил в плацкарте на Байкал. Ездил на плацкарте с Байкала. Видел океан, чилил в Калифорнии. Знаю, где найти самый лучший стрит фуд в Израиле.
- девушка-экстремалка
Может, вы не знали, но мы, девочки, те еще сорвиголовы. Просто некоторые любят покой, а некоторые находят покой в экстриме. Паркур, воркаут, даунхилл, слэклайн, скалолазание…..все это течет в моей крови. Нас мало, но я не одна. И я разобью все ваши стереотипы! Нет границ. есть лишь препятствия!))))
- тату-майстер
Люди зачастую считают, что татуировщик – это либо “кольщик синькой”, либо “безрассудный модник”. А я всего лишь художник по коже✨.
Я хочу поведать историю того как закалялась “моя сталь”. То, что они не услышат на сеансе, или при консультации. То, что я не рассказывал родным и близким людям. Это исповедь. О том кто я есть на самом деле. Просто затерявшийся художник в лесу из высоких деревьев человеческого недопонимания и цинизма. Я хочу раскрыть иную сторону понимания профессии “тату мастер”. Раскрыть то чем я делюсь только с бумагой. Поделиться своей музой
Тож 10 вересня запрошуємо долучитись до фестивалю «Разом Урбан Парк», в рамках якого й проводимо Живу бібліотеку. На фестивалі об’єднуються представники вуличних культур (субкультур), урбаністичних та соціальних ініціатив, а також всі харків’яни. Давайте разом знаходити те, що нас об’єднує.
В “Живій бібліотеці” “читання” відбувається у вигляді сесій спілкування. Одна сесія триває 30 хв., після кожної сесії коротка перерва. Читання може бути як груповим так й індивідуальним.
Повний перелік “живих книг” з їх описами публікується в зустрічі, тож не забувайте його читати.
Спілкуватись будемо з 15:00 до 18:00 в парку Машинобудівників (раніше — парк Артема, м. Московський проспект). Точна локація в парку буде вказана за декілька днів до заходу.
Вхід на Живу Бібліотеку – вільний, участь в проекті безкоштовна.
Люди – не завжди такі, якими хочуть здаватися. Вони – такі, які є, коли ми з ними щиро розмовляємо, і не такі, як про них хтось пише або говорить.
Захід проводиться в рамках фестивалю РАЗОМ УРБАН ПАРК
Цей фестиваль стане місцем для об’єднання користувачів парку, представників вуличних культур (субкультур), урбаністичних та соціальних ініціатив, а також всіх харків’ян для того, щоб разом розпочати змінювати парк.
Фестиваль проходитиме протягом всього дня та включатиме майстер-класи та змагання вуличних культур (паркур, брейкданс, воркаут, райдер), виступи харківських музикантів, музичну майстерню, дитячі майданчики з розвивальними та навчальними іграми, ярмарок громадських ініціатив, науково-популярні лекції, зону убраністичних та архітектурних експериментів. Користувачі парку матимуть можливість разом створити бачення щодо майбутнього парку Машинобудівників завдяки участі у воркшопі по плануванню просторового розвитку території.
Організаторами фестивалю є:
• ГО День музики у рамках проекту «Ревіталізація паркових просторів: крок перший», що реалізується за підтримки Управління інвестиційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради;
• громадська організація «Центр Street Culture» у рамках програми розвитку вуличних культур Харкова під патронатом міського голови Геннадія Кернеса і за підтримки Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту;
• громадська організація «Міські реформи» у рамках проекту «Разом парк. Ревіталізація парку разом з громадою: перший етап» за підтримки програми «Kyiv Dialogue / Kiewer Gespräche / Київський Діалог», що фінансується Міністерством закордонних справ ФРН.