5 вересня у креативному кластері «Пространство» відбудеться лекція Олександра Михеда, митця, літературознавця, письменника, куратора арт-проекту «Міфологема міста».
Ідентичність міста зберігається в колективній пам’яті та мріях про майбутнє його жителів. Як віднайти образи, що є «своїми» для містян та допомагатимуть розгадувати міста через сучасне мистецтво?
Під час майже півторарічної роботи в рамках проекту «Код міста» здійснювалося мультидисциплінарне дослідження 6 міст Донецької і Луганської областей (Костянтинівка, Бахмут, Покровськ, Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Добропілля).
У результаті було написано 6 досліджень ідентичності міста, написано 6 муралів (4 з яких – поезія на стінах), виготовлено 1 фото-виставку, встановлено 2 скульптури у міському просторі, підготовлено 6 урбаністичних досліджень, побудовано 6 міських просторів, створено 6 культурних мап і десятки зустрічей та подій. А також постала підсумкова виставка «Uтопія: трансформації українського Сходу» (Київ, IZONE, 2018). Виставка як пост-рефлексія проекту, а також спроба представлення «ідеальної» ситуацію, в якій у реальному просторі можуть комплексно співіснувати та доповнювати один одного всі складники проекту.
У рамках зустрічі будуть розглянуті наступні питання:
- Як бути уважним до міста і робити потрібне людям?
- Як вести діалог з містянами?
- Якою є знайдена міфологема міст?
- Як створювати художні роботи та невеликі архітектурні об’єкти у міському просторі?
- Що є хорошого в містах, а чого не вистачає і куди вони можуть рухатися?
Лекція буде корисною для урбаністів, митців, кураторів, дослідників Сходу, а також усіх, хто хотів би дізнатися більше про комплексний підхід до вивчення сучасної України.
Про лектора:
Олександр Михед (нар. 1988) – письменник, куратор мистецьких проектів. Арт-директор видавництва ArtHuss. Куратор складової «Міфологема міста» проекту «Код Міста». Автор 6 книжок. Лектор освітніх проектів KMBS, LitOsvita, Botan, Світло. Куратор літературної програми PinchukArtCentre (2010– 2012), куратор літературної програми Гогольfest (2012– 2013) і десятка виставкових проектів в Україні та закордоном.
Коли: 5 вересня, четвер
Збір гостей заходу і початок нетворкінгу: 18.30
Вхід: тільки за попередньою реєстрацією, кількість місць обмежена
Кластер знаходиться за адресою: м. Одеса, Аркадійська алея, ліве крило (за парком атракціонів), офіс «Пространство», 2 поверх.
Маршрутки: № 198 і № 168.
Трамвай: № 5.
Також можна дійти пішки (10-15 хвилин) від площі 10 Квітня.