З початком горбачовської перебудови інформаційна блокада правди про Голодомор поступово послаблювалася. Партійні функціонери розуміли, що в умовах хвилеподібного зростання інтересу до теми репресій в СРСР, продовжувати відмовчуватись про факт страшного голоду в 1932-1933 роках не вдасться: пам’ять про ці страшні події збереглася в головах мільйонів людей, які самі постраждали або були свідками злочину геноциду.
У 1987 році перший секретар ЦК Компартії України Володимир Щербицький констатує факт голоду на території УСРР у 30-ті роки «через посуху». Але силу правди, що набирає потужності, вже не спинити: починається запис перших спогадів очевидців, пошук місць поховань тощо. Згодом ЦК створює комісію, до якої входить і секретар з ідеологічних питань Компартії України Леонід Кравчук. Після вивчення близько 15 000 документів і презентації цих матеріалів на засіданні політбюро, в партії починають усвідомлювати масштаб Голодомору, хоча і не визнають штучність його природи. Займаючи найвищі пости в останні роки існування УРСР, Леонід Кравчук став безпосереднім учасником процесів, пов’язаних з розблокуванням правди про Голодомор.
Опинившись на найвищих державних посадах спочатку в УРСР, а згодом і в незалежній Україні, ставши всенародно обраним Президентом, Леонід Кравчук зіткнувся з багатьма викликами часу, в тому числі, і в питанні усвідомлення злочину Голодомору-геноциду.
Як сприйняли українці правду про Голодомор після десятиліть мовчання? Чи вдалося першому Президенту започаткувати традицію вшанування пам’яті жертв Голодомору? Про це та інші таємниці подій, сучасниками яких нам пощастило стати, мова піде на зустрічі з першим Президентом незалежної України Леонідом Кравчуком «Повернення України до правди про Голодомор», яка відбудеться 15 травня 2018 р. в Національному музеї «Меморіал жертв Голодомору» (м. Київ, вул. Лаврська, 3).
Модерує – Ростислав Мартинюк.
Вхід вільний
Тел. для довідок (044) 254- 45- 12