Чи існують кращі вчителі історії, аніж самі очевидці подій?
23 січня об 13:00 свідок Голодомору Шияненко Катерина розповість свою історію у Національному музеї Голодомору-геноциду.
«Був такий голод, що їли листочки, лушпаєчки. На дереві не було листочка – всі цвєточки, листочки об’їдалися. Не було й такого нічого. Я оце дєдушку отут в серці ношу з чотирьох років, він мені живенький. І я бачу, закрию очі, що він стоїть, я прибіжу до нього, а він держить кусок чорного, як земля, жовничка (називався тоді жовник – там листочка, полова, лушпаєчка, там таке) і він мене вже вгощає на чотири дочки» — ділиться пані Катерина. Зараз Катерині 90 років, але й дотепер вона пам’ятає всі події, які відбулися 86 років тому.
Голодомор — це важлива історія не лише дідів та прадідів, але нас з вами. Це колективна пам’ять, яка формує нас сьогодні. Проєкт «Усна історія Голодомору» вустами очевидців розповідає про геноцид української нації.
Зустрічі зі свідками — це завжди унікальна можливість особисто доторкнутись до минулого.
ВХІД БЕЗКОШТОВНИЙ.
Місце: Музей Голодомору, вул. Лаврська 3 (м. Арсенальна). Вхід до музею знаходиться після скульптури дівчинки перед Свічею Пам’яті. Аби зайти до приміщення, спустіться сходами донизу.
Подія у facebook.
Організовує Національний музей Голодомору-геноциду та Інститут дослідження Голодомору